Milionski posao potpisali na osnovu 45 neovjerenih kopija * Milionski posao potpisali na osnovu 45 neovjerenih kopija * Slučaj SDT-a je mrlja na reputaciji Crne Gore * Specijalci opet na kotorskim ulicama * Vladimir Žderić primio prvu vakcinu * Dejan Lazović odveo „crvene” u Tokio * Kulturna dobra zaštićena samo na papiru

Boris Mugoša :
Nije problem što se Vlada odlučila za promjenu pojedinih ambasadora, već što je od tog opoziva napravljen cirkus i nanijeta šteta Crnoj Gori na međunarodnom planu.

Mladi par se mazi na klupici u parku. Ona mu šapuće na uvo:– Dragi, znaš, imaćemo troje djece.– Kako znaš? – pita on.– Pa trenutno su kod moje mame!

Pitala učiteljica djecu u ško-li šta je najbrže na svijetu.Djeca nabrajala avione, rakete ali došli do zaključka da je najbr-ža na svijetu – MISAO.Ali Perica diže ruku i reče: Ja mislim učiteljice da ima nešto brže od misli.– A šta to Perice?– Ne znam ja šta je to ali čuo sam neko veče u sobi kad je tata re-kao mami:– Ovo je stvarno bilo brže nego što sam mislio..

Sport - datum: 2021-02-20 ISKRA UBILJEŽILA TREĆU POBJEDU ZAREDOM, DEČIĆ VEZAO DRUGI PORAZ U PRVOJ TELEKOM LIGI
Petrović pogodio za pobjedu - Foto: Srđan Boljević Preokret za pet minuta Tuzani poveli golom Anđela Rudovića sa bijele tačke, Miloš Drinčić i Zoran Petrović potpisali trijumf Danilovgrađana
Gdje su stali jesenas, fudbaleri Iskre su nastavili nakon zimske pauze. Danilovgrađani su preokretom protiv Dečića stigli do treće uzastopne pobjede u Prvoj Telekom crnogorskoj ligi.

Nije lako protiv ekipe kao što je Dečić preokrenuti rezulat, ali smo pokazali karakter i nevjerovatnu mentalnu snagu. Ova pobjeda će nam mnogo značiti na podizanju samopouzdanja i nadam se da će biti samo prvi korak ka visokom plasmanu – kazao je šef stručnog štaba Iskre, Aleksandar Nedović.

Uvodni minuti duela na stadionu „Braće Velašević” su pripali gostima. Tuzani su prijetili uglavnom iz prekida. Nakon kornera u 19, odnosno 26. minutu, Matija Božanović i Admir Adrović su bili najviši u skoku, ali je golman domaćih Marko Kordić u oba navrata bio na prvom mjestu. Atraktivan pokušaj Adrovića da makazicama zatrese mrežu je završio tik pored stative. Na isteku pola sata igre Danilo Pešukić se odlično ubacio u šesnaesterac ponosa Bjelopavlića, Ognjen Obradović ga oborio sa leđa, a sudija Miloš Bošković pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstože kazne je bio Anđelo Rudović. Da će radost jesenjih vicešampiona biti kratkog daha Danilovgrađani su najavili samo tri minuta kasnije. Stevan Luković je odlično izveo korner, štoper Miloš Bakrač snažno šutirao glavom, a Pavle Velimirović prelijepom paradom izbacio loptu preko prečke. Golman najprijatnijeg iznenađenja dosadašnjeg toka šampionata ipak ništa nije mogao da uradi desetak sekundi kasnije. Ponovo je Luković iz ugla zavrnuo na suprotnu stativu, gdje je drugi centralni bek Iskre, Miloš Drinčić, kaznio pad koncentracije kolega iz najmlađe crnogorske opštine i izjednačio rezultat. Samo 120 sekundi kasnije domaći su tražili jedanaesterac, smatrajući da je Danilo Marković igrao rukom u svom šesnaestercu. Bošković nije pokazao na bijelu tačku, ali jeste u 40. minutu na centar, jer su Danilovgrađani preokrenuli rezultat. Poslednja linija Dečića je bila visoko postavljena, praktično na centru, tako da se nakon pasa Ivana Vukovića, njegov kolega iz napada Zoran Petrović našao u brisanom prostoru i rutinski pogodio za 2:1. Ispostavilo se da je to konačan rezultat meča. Novi napadač povratnika u elitni rang crnogorskog fudbala je na startu drugog poluvremena imao idealnu priliku da izjednači rezultat. Poslije dodavanja Kristijana Vuljaja, Adrović je šutirao po zemlji pravo u Kordića. Tuzani su do kraja susreta pokušavali da izbjegnu drugi vezani poraz, ali su umjesto toga umalo primili i treći gola, kada je Luković šutirao iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti. Velimirović je paradom osujetio lukav pokušaj igrača koji je pokazao da će biti veliko pojačanje Iskre.

Skupo smo platili dvije konfuzne reakcije. Što se tiče zalaganja, momcima nemam što da zamjerim – rekao je šef stručnog štaba Dečića, Edis Mulalić.

N.J.

Iskra – Dečić 2:1 (2:1)
Stadion: „Braće Velašević” u Danilovgradu. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Miloš Bošković (Podgorica). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Dragan Vujović (Cetinje). Strijelci: Drinčić u 35. i Petrović u 40. za Iskru, a An. Rudović u 31. minutu za Dečić. Žuti kartoni: Drinčić, Đurišić, Malešević, Đorić (Iskra), Prenkočević, Đoljaj, Nikolić, Tući (Dečić).

ISKRA: Kordić, Malešević, Drinčić, Bakrač, Obradović (od 46. Marković), Luković, Šahman, Šaletić, Đorić, Petrović (od 86. Rogošić), Vuković (od 86. Milić).

DEČIĆ: Velimiović, Drešaj, Tući, Ad. Rudović, Prenkočević, Marković (od 60. Nikolić), Božanović, An. Rudović (od 60. Maloku), Vuljaj, Pešukić (od 60. Đoljaj), Adrović.

Rezultati 20. kola: Jezero – Zeta 0:1, Rudar – OFK Titograd 4:2, Budućnost – Sutjeska 1:1, Iskra – Dečić 2:1, Petrovac – Podgorica 2:1.